У Порошенка заявили, що ЗМІ суттєво перебільшили зростання його доходів

856

Радник юридичної фірми Avellum Вадим Медведєв, яка представляє інтереси президента Петра Порошенка заявив, що ЗМІ суттєво завищили суму прибутку, який президент отримав від придбання облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Про це він сказав у коментарі на запит агентства Інтерфакс-Україна.

За його словами, реальний дохід є різницею між сумами спочатку вкладених і повернутих коштів.

«Згідно з чинним законодавством, у повідомленні про суттєві зміни в майновому стані як дохід відображається вся сума погашення, зокрема повернення суми вкладених коштів», – наголосив радник юридичної фірми.

Він додав, що «це означає, що задекларований дохід є насамперед поверненням вкладених коштів, залучених бюджетом, а не є збільшенням статків фізичної особи».

«Фактична дохідність операцій із валютними ОВДП дорівнює ринковій ставці в розмірі 3,35% річних», – сказав юрист.

За його словами, у випадку Порошенка, судячи з відомостей у повідомленні про зміни в майновому стані, 28 млн гривень, про які йшлося у ЗМІ, були просто поверненням залучених коштів, а не прибутком.

«Імовірно, може йтися про тисячі гривень прибутку, але ніяк не про мільйони. ЗМІ, водночас, не звернули уваги на інший аспект – за рахунок власних коштів Порошенка державний бюджет прокредитовано в розмірі понад 100 млн гривень», – зазначив радник Avellum.

Він наголосив, що кредитувати державу шляхом придбання ОВДП може на рівних для всіх умовах будь-яка особа, здійснюючи ці операції через професійних торгівців цінними паперами, зокрема через комерційні банки.

Медведєв додав, що загальний обсяг залучених від населення в ОВДП коштів із 2017 року зріс більше ніж у 10 разів і становить близько 1,5 млрд доларів, і держава проводить кампанію з залучення коштів фізосіб, заохочуючи громадян розміщувати кошти в держоблігації та підтримуючи в такий спосіб економіку та бюджет України.