У притулках для біженців у Швеції масові заворушення

282

Масові заворушення і погроми прокотилися по притулках для мігрантів у шведських містах Еммабуде, Еллес і Єнчьопінг.

Притулки для мігрантів у Швеції місцева влада більше не контролює.

Етнозлочинці з мігрантських угруповань нападають на соціальних працівників, влада більше не в силах утримувати у притулках порядок. Так, поліція шведського міста Еммабуда у лені Кальмар з’ясовує обставини заворушень, що відбулися в центрі допомоги неповнолітнім мігрантам. У середу ввечері близько двох десятків озброєних підлітків стали бити скло, а співробітники притулку змушені були забарикадуватися в приміщенні.

За словами поліцейського Джона Нільсона, приводом для агресії з боку юних претендентів на статус біженця стала відмова одного зі співробітників притулку на прохання купити цукерки. Ображений підліток зібрав близько двох десятків однолітків, які спробували напасти на персонал.

Приблизно о 23:15 співробітники притулку були вимушені забарикадуватися в кімнаті і викликати поліцію. А 19 юних хуліганів тим часом били скло і “робили те, що хотіли”. За даними шведської преси, у вандалів була саморобна зброя.

Від загрози розправи співробітників притулку врятували поліцейські, які прибули на місце події на декількох патрульних машинах. Вони затримали 16-річного передбачуваного призвідника “дитячого бунту” і одного з його спільників. Організатора заворушень взяли під варту.

Після того, що сталося місцева влада ухвалила рішення переселити частину підлітків до іншого притулку, щоб домогтися нормалізації обстановки.

Втім, лівацька Svenska Dagbladet, яка традиційно захищає мігрантів-злочинців, вже поширила інформацію, буцімто, учасники заворушень не загрожували двом співробітникам притулку, які перебували в той момент на чергуванні. А їхні дії були викликані невдоволенням умовами проживання (близько 30 підлітків були розміщені на обмеженій площі).

Подібні заворушення сталися і у притулку на заході Швеції в містечку Еллес поблизу міста Гетеборга. У ніч на понеділок, приміщенню було завдано значних матеріальних збитків. Про це повідомляє місцева газета Гетеборг тіднінг з посиланням на дані поліції.

“Шумно було всю ніч. Працівники думали, що все владнається, але вранці вони вирішили викликати поліцію”, – сказав виданню представник поліції Стефан Густафссон.

За його словами, заворушення почалися після того, як один з мешканців почав бити по телевізору, вікнах і стелі. Його сусіди вступили з чоловіком в конфлікт, виник конфлікт, у який в результаті виявилися залученими від 15 до 20 осіб. Працівникам притулку довелося замкнутися в одному з приміщень установи і викликати поліцію.

Патрульні прибули на місце о 9 ранку за місцевим часом, коли все стихло. Затримано одну людину, яку підозрюють у завданні матеріальних збитків. Постраждалих немає.

Наприкінці минулого тижня шведська газета Свенська дагбладет повідомила з посиланням на дані з поліції, що за останні чотири місяці під спеціальним секретним кодом 291, введеним восени 2015 через наплив біженців, правоохоронні органи зареєстрували більше п’яти тисяч повідомлень про самих різних пригодах, пов’язаних з мігрантами.

А у місті Йончепінг почалися розгляди за фактом публікації скандального відео з притулку для дітей, які прибули в якості біженців без супроводу дорослих. В об’єктив камери потрапила лайка працівника центру на його мешканців, а потім дивну поведінку одного з них.

«Ви всі е** ні свині», – кричить співробітник соцзакладу на знаходяться в ньому молодих людей. В цей час один з них твердить: «Будь ласка, будь ласка, будь ласка!»

Потім хлопець направляється до чоловіка, запитує, які у того проблеми, пропонує тому побитися і раптом падає на коліна, після чого у нього починається істерика. При цьому в кадрі відео розбитий стіл.

Місцева влада повідомила, що розпочато розслідування. Вже відомо, що після того, що було знято на камеру, працівникам соцзакладу довелося закритися в кабінетах під напором мешканців притулку. Співробітники заявили, що сцена на відео – провокація, а істерика одного з хлопців – фікція, спеціально підготовлена ​​під камеру.

За даними влади країни, у Швеції зараз діють 1 163 притулків для дітей мігрантів, які прибули в якості біженців без батьків. Для порівняння, в 2010 році їх було лише 118.

Варто нагадати: поліцейська служба Євросоюзу визнала, що після прибуття в ЄС всього за два роки “загубилося” щонайменше 10 000 дітей біженців. Звучать припущення про те, що частина з цих дітей могла стати жертвою угруповань, які займаються, в тому числі, дитячим сексуальним рабством.