У справі Арбузова не вистачало доказової бази, а не політичної волі

320

Сьогодні Печерський суд дозволив Генеральній Прокуратурі проводити заочне розслідування справи екс-голови Нацбанку та віце-прем’єра Арбузова.

Про заочне судочинство щодо цієї резонансної справи, прокоментував журналіст Валерій Калниш.

«Така практика можлива, але все впирається в доказову базу. Якщо доказова база достойна, зібрана та відповідає всім вимогам законодавства, значить потрібно проводити заочний судовий процес. Тим паче, що ніхто не заважає панові Арбузову адвокатів, які у нього є в Україні, зобов’язати приходити на судові процеси, отримувати всі необхідні документи.   Тоді має зможе винести своє рішення», — розповів Валерій Калниш.

Минулого тижня Печерський суд звинуватив адвокатів Арбузова у навмисному затягуванні справи. Виходить, судочинству не вистачало доказової бази, а не політичної волі.

«Інша справа, «чому сьогодні, а не вчора». У нас суспільство ділиться на дві протилежні групи: одні прискорюють процес, вимагають, щоб швидше здійснився суд. Інколи правоохоронні органи ідуть на поводу у таких заяв і швидко передають справи до суду. Потім ця справа, зроблена на поспіх, розсипається. Тому ми або ведемо процес до кінця, розуміючи, що на це підуть роки, або сподіваємось, що суд прийме потрібне рішення для тих, хто найголосніше кричить. Тому я виступаю за перший варіант, краще ми витратимо час для збору інформації, ніж втратимо надію на справедливе правосуддя», — вважає Валерій Калниш.

Також журналіст підкреслив, що 2 років було достатньо, щоб зібрати доказову базу розстрілу Майдану. Зараз ГПУ і МВС розповідають, що близько 800 співробітників МВС запорізької області давали свідчення по цій справі.