У США був план щодо Ірану в разі провалу переговорів

189

На початку президентського терміну Барака Обами США розробляли резервний план з проведення масштабної кібератаки проти Ірану – на випадок, якщо дипломатичні спроби укласти угоду щодо згортання ядерної програми Тегерана не спрацюють.

План під кодовою назвою Nitro Zeus був розроблений для відключення іранської протиповітряної оборони, систем зв’язку та ключових вузлів системи електропостачання. За словами джерел, план розроблявся на випадок агресивної поведінки з боку Ірану.

Як пише газета, розробкою Nitro Zeus займалися тисячі військових і розвідників. США встановили «електронні імпланти» в іранські комп’ютерні мережі для «підготовки до бою». План обійшовся в «десятки мільйонів доларів».

Більш конкретний план США підготували для відключення електронних систем іранського заводу зі збагачення урану в Фордо.

Відзначається, що США очікували загострення відносин між Ізраїлем та Іраном. Однак після укладення ядерної угоди з Іраном розробка даного плану була припинена.

Джерела газети підкреслили, що американські військові розробляють аналогічні плани на різні випадки, наприклад, потенційний напад Північної Кореї на Південну або повстання в Африці і Латинській Америці.