У столиці не вистачає 500 дільничих лікарів

211

У столиці гостро відчувається нестача лікарів. Потрібно близько 500 дільничних лікарів, 110 рентгенологів, 100 фізіотерапевтів, лаборантів і патологоанатомів, а також 250 лікарів швидкої допомоги. Київська мерія порахувала, що загальний дефіцит становить 3220 лікарів різних спеціальностей і 5760 медсестер. Цікаво, що в столичних лікарнях понад 200 працівників, вік яких становить 80 років.

Однією з причин того, що медики не хочуть працювати в тому, що у них низькі зарплати. Якщо не враховувати надбавки, то зарплата лікаря становить 3, 5 тисяч, а медсестри — від 2,5 до 3 тисяч гривень. Надбавки можуть бути різного характеру, але зможуть збільшити зарплату максимум на одну тисячу гривень.

Початківці медичні працівники не бачать сенсу працювати в Україні і намагаються виїхати за кордон. Підрахунки свідчать, що за останній рік з України виїхали 24 тисячі медичних працівників. Молодим українським лікарям більше підходить польська зарплата в дві тисячі євро, ніж українська.

Глава столичної профспілки працівників сфери медицини попередила про наслідки, які відбудуться, якщо не поліпшити ситуацію: в Києві взагалі не буде лікарів і доведеться запрошувати іноземних, але їм доведеться платити «європейську зарплату».

Нагадаємо, що в столичній мерії часто обговорюють реформу медицини, яка виправить ситуацію.