У столиці зносять великий МАФ

257

Демонтаж київських МАФів набирає обертів: сьогодні з центру столиці планують розібрати один із найбільших за розмірами торгових павільйонів по вулиці Ватутіна. Про це повідомив директор Департаменту міського благоустрою Київської міської держадміністрації та КП «Київблагоустрій» Дмитро Білоцерківець на своїй сторінці в Facebook.

«Почали демонтаж незаконного МАФу за адресою Ватутіна 32 — кут Братиславської — площа конструкції 500 метрів квадратних.

Що цікаво, прийшов захищати свій об’єкт особисто Микола Криворот, відомий нібито захисник тільки законних МАФовиків, але мабуть у самого обличчя «в пушку», нічого почистимо йому карму. Документ приніс, що називається самий корупційний − Витяг на право власності, який: а) отримано, через корупцію — рішення суду до 2014 року з наступними численними нібито перепродажами, б) отриманий для того, щоб уникнути виплат в бюджет, в) не має наказу про присвоєння адреси, г) немає оренди землі», — повідомив Белоцерківець.

Нагадаємо, в столиці заборонили розміщувати МАФи поблизу станцій метрополітену, оскільки у разі надзвичайної ситуації смертність від звужених проходів на входах у метро значно зростає, що забороняється українським та міжнародним законодавством. Попри те, протягом 2012-1014 років власникам МАФів дали рекордну кількість дозволів на розміщення таких торгівельних точок, термін дії більшості з яких завершився у січні 2016 року. Такий розвиток подій викликав у власників МАФів хвилю спротиву, адже вони переконані, що торгівля в МАФах – єдиний спосіб вижити для сотень тисяч киян, крім того, за свої дозволи вони платили величезні суми коштів корумпованим чиновникам.

Як відомо, мер Києва Віталій Кличко пообіцяв централізовано перенести МАФи у спеціально відведену на це територію, щоб зберегти громадянам можливість й надалі заробляти кошти, однак досі ніхто в КМДА не озвучив, де саме облаштують розміщення демонтованих МАФів.