У Сумах діти потурбувалися про птахів

387

Посеред сніжної і холодної зими у Сумах взялися підгодовувати пташок. Та не простим хлібом, а смаколиками. Печиво для пернатих готували мами разом із дітьми. Рецепти вигадували самі, начитавшись літератури про раціон птахів.

Чотирирічна Марійка старанно вирізає форму майбутнього печива для пташок.

«Я квіточку роблю для пташок. — А навіщо? — Щоб погодувати. — А навіщо годувати пташок? — Щоб вони не зголодніли», — говорить Марія Горпинич, учасниця акції.

Маленькі пальчики вправно пересипають зерно. Пшениця, соняшникове насіння, батон, сало, ягідки калини — це інгредієнти печива для пернатих. На форму варто лише нанести невеликий шар їстівного клейстеру — це вода уперемішку з борошном — і посипати різного зерна.

«Пташкам не можна це смажене насіння, це цитрусові, це смажений хліб і це пшоно, бо воно немає верхнього шару, воно набухає в пташки і викликає загибель.

Можна сало, але несолоне, солоне сала категорично заборонене, можна використовувати ягоди, також протягом літа збирають шишки, жолуді, це теж можна використовувати», — говорить Наталка Лебідь, організатор акції.

Раціон пташок уже встигла вивчити півторарічна Марійка. Поки що більшу частину роботи за неї виконує мама, утім маля захоплено спостерігає за процесом.

«Ми взагалі-то вішаємо кожного року такі кормушки-годівнички. А от вирішили зробити таке щось цікавеньке, дякую дівчатам, що запросили. Ми ще маленькі і привчаємось до колективу, але думаю якраз завдяки цьому і зможемо більше спілкуватися», — говорить Наталія Гончарук, учасниця акції.

Нагоду поспілкуватися мають і матусі, котрі перебувають у декреті. Кажуть, тут обмінюються досвідом, або ж приємно та з користю проводять час.

«Це в першу чергу можливість вийти кудись до таких самих мам, це спосіб обмінятися досвідом, поспостерігати як дітки розвиваються. Взагалі бачити для мами, як дитина чимось захоплено займається, це найкраще, що може бути», — говорить Анна Горпинич, мама.

За годину наготували цілий кошик смаколиків. І порозвішували їх на деревах уздовж центральної вулиці міста.

«Печиво для пташок, щоб їли», — говорить учасниця акції Ксенія.