У центрі Києва, можливо, з’явиться спільний город

301

Громадська організація «Місцева економіка» планує запустити майданчик для киян, які хочуть вирощувати і їсти здорову їжу. На проект збирають 75 000 грн на українській краудфандінговой платформі для соціальних проектів «Велика Ідея».

«Cади 31В1» так назвали проект автори. Фактично, це невеликі теплиці, в яких мешканці міста зможуть вирощувати квіти, зелень, невеликі овочі та ягоди.

«Ми хочемо, щоб кожен дорослий міг привести дитину теплим літнім вечором і разом попоратися на грядці, посадити зелень, навчитися відповідальності і цілеспрямованості в довгострокових проектах. Це як комп’ютерна гра в «Ферму», тільки все проходить в реальності: з справжніми рослинами, справжніми шкідниками, посушливими днями і реальною відповідальністю, від якої залежить результат», — розповідають про проект організатори.

Зібрані гроші підуть на обладнання та конструкції для теплиць, грунт, насіння, а також на оплату праці двох робітників – агронома та охоронця.

Теплиці планують розбити на даху і терасі освітнього простору «Пушкінська 31В1»,поруч знаходиться покинутий дитячий садок. Працюватиме міський город з травня по вересень 2016 року.

Городяни зможуть доглядати за спільними грядками. У міру дозрівання овочів і зелені їх можна буде збирати. Але команда підкреслює, що це швидше освітній проект. Кияни зможуть показувати дітям, звідки насправді береться їжа. Як вирощувати та доглядати за рослинами. Плануються проводити лекції по рослинництву, практичні заняття для дорослих та дітей. Також передбачені особисті грядки для тих, хто підтримує проект фінансово.

Теплиці працюватимуть з травня по вересень 2016 року. «Cади 31В1» — пілотний проект, але якщо його підтримають кияни і влада міста, його планують розширити вже в наступному році.