У вересні 2016 в Росії вибори

611

У вересні в Росії відбудуться вибори в Держдуму Російської Федерації. Також будуть переобиратися ряд законодавчих органів. Чому інтерес саме до цих виборів. На цих виборах вперше за багато років, окрім пропорційних списків будуть і одномандатні округи.

З’являється хоча б теоретична можливість не тільки людям із титульних партій потрапити в Держдуму. Будуть балотуватися, крім наявних парламентських партій, «Единая Россия», КПРФ, ЛДПР, «Справедливая Россия», «Яблоко» і «ПАРНАС».

«Яблуко» — точно не повинно збирати підписи для свого висунення. Є такий нюанс: такі підписи зожуть партії зібрати тільки в тому випадку, якщо матимуть пряму домовленість з Адміністрацією Президента. Таких партій, швидше за все, буде небагато. Цілком ймовірно, що такою партією може виявитися «Родина» — такий собі патріотичний проект, який потрібен Кремлю, щоб розігравати, в тому числі, українську карту», — розповіла російська опозиціонерка, керівник відділу Об’єднаного громадянського фронту в Санки-Петербурзі, спів організатор «Маршів незгодних», експерт міжнародного аналітичного центру Continental European Union club, Ольга Курносова.

Якщо боротьба розгорнеться між «Яблоком» і «ПАРНСом», то ймовірно, що не пройде жодна з партій. Але все одно результати виборів залежать від АП, з якою усі політики узгоджують свої дії.

«Усі бізнесмени розуміють, що різке погіршення економіки пов’язане з зовнішньою політикою Російської Федерації.   І, оскільки, в Росії лише імітація свободи слова, тому ці вибори будуть як протест. Поки Росія займалась цікавими справами: війною з Україною, анексією Криму, інтервенцією в Сирію, підтримкою ультраправих в Європі, конфліктом з Туреччиною, центральній владі Федерації довелося поступитися деякими своїми владними повноваженнями в регіонах», — розповіла російський політолог Єлена Галкіна.

Не сировинний бізнес на сьогодні представляє найбільше небезпеку для Путінського режиму. Мається на увазі, «старих олігархів», чиє багатство йде корінням у 90-ті і не пов’язане з діяльністю Путіна. Найбільше господар Кремля боїться співпраці «старих олігархів» з ліберальною опозицією. Тому режим зараз робитиме все, щоб співпраця не відбулася.

«В Росії відбувається активізація силових структур, які покликані будуть зруйнувати співпрацю», — додала Ольга Курносова.