У Вінницькому музею представили проект пам’ятника Герою Небесної Сотні Максиму Шимку

629

У виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки студентських проектів пам’ятного знаку Герою України Максиму Шимку, який був убитий пострілом снайпера 20 лютого 2014 року на Майдані Незалежності в Києві. В експозиції представлені макети-проекти учасників відкритого конкурсу студентських робіт, який відбувся влітку 2015 року за ініціативи Вінницького коледжу будівництва і архітектури та при підтримці Благодійного фонду «Здорова нація». За результатами відбору найкращими визнали 6 конкурсних робіт. А перемогу здобув студент 4 курсу Михайло Розанов.

«Коли нам запропонували взяти участь у конкурсі з виготовлення макетів пам’ятнику на честь Максима Шимка, я не зміг проігнорувати таку можливість, бо він відав своє життя за моє майбутнє. Над проектом працював усе літо. Спершу детально вивчив біографію нашого героя, відвідав парк, де планують розташувати пам’ятний знак на його честь. А вже потім намалював ескіз, – розповідає Михайло. – Пам’ятник має форму човна, який пливе хвилями життя, долаючи труднощі і перешкоди. На чолі – Максим, у його руках скандинавський меч і козацька шабля, які нагадують нам про боротьбу за українську незалежність. А козацький ріг, прикрашений трипільським орнаментом, символізує велич і непереможність нашої нації».

У презентації проектів пам’ятного знаку взяли участь викладачі та студенти коледжу, місцеві архітектори, фахівці з урбаністики та рідні Максима. Мати загиблого героя Зоя Кузьменко не скупилася на слова вдячності для студентів, які створили унікальні роботи на честь її сина та Героїв Небесної Сотні. Кожна з них заслуговує на гарні відгуки, але робота Михайла Розанова зігріває материнське серце найбільше. Тепер, як каже пані Зоя, залишилося знайти скульптора та гроші, щоб цей пам’ятник зайняв своє почесне місце у сквері, поблизу будинку, де жив Герой України.