У жителів окупованих територій виводять гроші з банківських карт

491

На вулицях окупованої Макіївки (Донецька область) роздають листівки з рекламою зняття грошових коштів з банківських карт.

Нагадаємо, що фінансові установи України остаточно припинили свою діяльність на окупованій території в грудні 2014 року, після чого угруповання «ДНР» почала вибудовувати мережу пунктів з виведення коштів з банківських карт жителів захоплених міст. У так званих «міняйлів» курс рубля до гривні становить 1 до 2, але при цьому клієнту надається уявний бонус. До знятої суми в рублях клієнту додають певний відсоток, причому, цей відсоток залежить від обмінного курсу на території, підконтрольній українській владі. Таким чином, «міняйли» заробляють на різниці курсу приблизно від 30 до 50 гривень на одній знятій тисячі. Клієнт переводить свої гривні на рахунок «міняйли», а отримує готівкою в рублях. За бажанням клієнта він може отримати запитувану суму в гривнях, але з комісією, яка складає від 4 до 6% від суми, що знімається.

Сьогодні ж на вулицях окупованої Макіївки пропонують листівки, в яких зазначено так званий бонус + 23% до суми, що знімається в рублях і -4% від суми, що знімається в гривнях.

Серед послуг, які надають пункти переведення в готівку коштів:

зняття коштів / поповнення банківських карт,

переказ коштів з картки на картку,

поповнення електронних гаманців,

виведення коштів,

отримання / відправлення переказів з / за кордон,

перекази в / з Криму.