Учені Індії заявили про створення вакцини від віруса Зіка

296

Перша вакцина від вірусу Зіка, можливо, винайдена в Індії. Про винахід заявила компанія Bharat Biotech International Limited, розташована в місті Хайдерабад.

«Що стосується вірусу Зіку, можливо, ми перша компанія в світі, що виробляє вакцини, яка подала заявку на патент на кандидатную вакцину близько дев’яти місяців тому», – сказав глава компанії Крішна Елла.

За словами Крішна Елла, компанія розробила два типи кандидатной вакцини, проте випробування на тваринах і людях можуть зайняти деякий час. Компанія вже звернулася за підтримкою до Індійського раді з медичних досліджень.

«Нас тільки що проінформували про кандидатной вакцину, яка є у Bharat Biotech. Ми досліджуємо її з наукової точки зору, а також оцінимо доцільність її просування. Це хороший приклад продукту, виробленого в рамках компанії Make in India», – вважає глава Індійської ради по медичним дослідженням Соумья Сваминатхан.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров’я застерегла, що вірус Зіка може поширитися практично на цілу Північну і Південну Америку. Інфекція, яка викликає м’яку лихоманку, кон’юнктивіт і головний біль, уже виявлена у 21 країні Карибського басейну, Північної і Південної Америки.

Обама закликав прискорити розробку вакцини проти вірусу Зіка.

На території Домініканської Республіки створено штаб з надзвичайних ситуацій у зв’язку з виявленням в країні цього вірусу.

Вірус був відомий з 1950 року і названий на честь лісу Зіка в Уганді..