Україна буде середнячком на ринку ЄС

469

Сьогодні відбулась прес-конференція представників борошняно-зернового промислу України. Експерти потішили статистикою.

Свіжі дані зернового експорту 23 856 000 тонн зернових. Із них 11 066 000 – це пшениця, ячмінь 3 940 000, кукурудза – 8 691 000 та ін. якщо дивитися по нашому балансу зерновому, то ми можемо експортувати 35-36 мільйонів, але ще не зрозуміло, чи вдасться це продати на світових ринках.

«У держави є необхідний запас пшениці. Існує меморандум, підписаний Міністерством і всіма учасниками ринку: виробниками, трейдерами. Цей меморандум виконується практично тонна в тонну. Кожного місяця відбуваються засідання робочої міжнародної групи по ринку зерна. Україна може зайняти 1 місце в світі по експорту зерна. Державна зернова база – це хороший стимул для розвитку всіх господарчих структур», — розповів Володимир Клименко президент Української зернової асоціації.

Також на цей рік планується запуск виробництва біоетанолу. Його може виробляти і приватне сільське господарство. Це буде хороший замінник валютному паливу.

«Відбувається скорочення об’єму виробництва борошна через два фактори: зменшення наявної кількості населення на території України, з іншого боку зменшився попит виробників хлібобулочних виробів та кондитерських. Люди стали менше купувати цю продукцію», — Родіон Рибчинський — директор об’єднання «Борошномели України».

Середня ціна борошна за рік виросла на 58%. Це зумовлено тим, що основний інгредієнт борошна – це зерно, яке подорожчало на 70% за рік. Загалом вироблено борошна на 10,8 мільярдів гривень.

«Кілька великих підприємств борошняної галузі залишилися в Криму та на неконтрольованій території. Топ-10 виробників теж змінився. Лідерами є «Столичний млин». Який об’єднує кілька підприємств Київщини, та Новопокровський комбінат», — додав Рибчинський.

Експорт борошна збільшився на 24%, відносно 2014 року, коли було експортовано 245 тисяч тонн, то в 2015 експорт склав 304 тисячі тонн, на загальну суму 70 мільйонів доларів.

«Вчора, 3 лютого перші українські підприємства офіційно отримали квоту на експорт борошна без мита в ЄС. Показник 5 тисяч тонн. Це показник, що українське борошно відповідає вимогам ЄС по якості і ми конкурентоспроможні. Ми будемо серед середняків», — підкреслив Родіон Рибчинський.