Україна домовилась з МВФ про нову програму на майже $4 млрд

405

Міжнародний валютний фонд і Україна досягли угоди щодо нової 14-місячної програми підтримки економічної політики stand-by (SBA), що замінить програму розширеного фінансування (EFF), яка завершується в березні 2019 року.

Про це йдеться у повідомленні МВФ.

У Фонді зазначили, що нова програма stand-by із запитаним доступом до SDR 2,8 млрд (еквівалент $3,9 млрд) послужить основою для економічної політики влади в 2019 році.

«Спираючись на прогрес, досягнутий в рамках механізму EFF у зменшенні макроекономічної вразливості, вона (програма – Ред.) зосередиться, зокрема, на продовженні фіскальної консолідації та зниженні рівня інфляції, а також реформах для посилення податкової адміністрації, фінансового та енергетичного секторів», – йдеться у заяві.

В організації також додали, що «досягнута сьогодні угода відображає зобов’язання МВФ продовжувати допомагати Україні досягти більш міцного, сталого та всеосяжного економічного зростання».

Зазначається, що нова програма розроблена у тісній координації зі Світовим банком та Євросоюзом.

Угоду має затвердити менеджмент і рада директорів Фонду.

Засідання ради очікується після парламентського схвалення державного бюджету на 2019 рік відповідно до рекомендацій МВФ та збільшення тарифів на газ й опалення для домогосподарств, відображуючого ринкові тенденції із збереженням підтримки малозабезпечених споживачів.