Україна міряється з Росією збитками через Крим

0
411

Рівно два роки назад, 18 березня 2014 року Росія незаконно анексувала Кримський півострів.»Незалежна Республіка Крим» після псевдореферендума 16 березня проіснувала близько доби, а потім півострів в порушення всіх міжнародних норм був приєднаний до Росії.

При цьому в України та зареєстрованих в Україні компаній в Криму залишилося майно на сотні мільярдів гривень: грошові кошти, заводи і земельні ділянки, готелі і пансіонати, обладнання та інфраструктура. Все це виявилося в підвішеному стані: як працювати в умовах окупації ніхто не розумів. Частково питання вирішили самі окупанти, «націоналізувавши» підприємства. Деякі бізнесмени взяли нав’язані правила гри, перереєструвавши компанії в Росії. Частина вирішила взагалі піти з Криму.

За словам міністра юстиції Павла Петренко, анексія нанесла збитків Україне на суму в 1 трлн 80 млрд гривень, и це без урахування вартості корисних копалин та втраченої вигоди.

Чималих втрат наша держава зазнала і через втрати Криму, як туристичної зони, адже багато туристів не лише з України. а і з інших куточків світу їздили сюди на відпочинок.

В результаті анексії своє майно втратили 4 000 підприємств, розташованих на території півострова.

Частина підприємств, в тому числі Укрзалізниця, Нафтогаз і група Приват, вже або звернулись до міжнародних судів з позовом про відшкодування шкоди, або готують такі позови.

Росія також понесла збитки від незаконного привласнення чужої території.

Після анексії туристичний потік в Криму нижче ніж до березня 2014 року. Раніше півострів щорічно відвідувало понад 6 млн відпочивальників, з яких близько 80% — українці. в минулому році на відпочинок Крим відвідало 4,6 млн. при мінімальному плані в 5 млн туристів. На відпочинок приїжджають в основному росіяни, оскільки залізничне і авіасполучення з Україною призупинена.

Цього року результати робота туристичної галузі можуть бути ще гірша. У січні півострів відвідало 75 600 чоловік, тоді як за аналогічний період минулого року — 149 700. На це впливає як нестабільна подачі елекртоенергії так і дуже високі ціни. Середня вартість відпочинку в Криму минулому році склала 2200 руб. (800 грн) за добу.