Україна може серйозно нашкодити Путіну вже в найближчі півроку – політолог

471

Старший науковий співробітник Європейської ради з міжнародних відносин Ендрю Вілсон пояснив, чому Захід змінив своє розуміння війни на Донбасі та усвідомив глобальність проблеми Росії.

Таку думку він висловив в інтерв’ю Апострофу.

За словами фахівця, 2014 року країни Заходу були доволі наївними щодо дій Росії. Відтоді відбулось три великі зміни. Перша – військова, оскільки Україна тепер має міцну армію.

«Друга велика зміна – це Росія. Втрутившись в таку кількість виборів і загальних політичних процесів (США, Франція, Німеччина) Путін лише зробив людей на Заході більш свідомими того, що є загальна проблема, з якою мають боротися всі західні країни, а не ізольована проблема лише для України», – підкреслив політолог.

Також він додав,що третьою важливою зміною є реформи в Україні. Водночас Росії нині серйозно шкодять санкції та дуже низькі ціни на нафту, а слабка економіка РФ заважає Путіну задовольняти російську еліту.

«Якщо Україна наступні шість місяців показуватиме хороші показники росту і її економіка зростатиме трішки швидше, ніж російська на момент березневих виборів, політично для Путіна це буде дуже погано. Це буде парадокс, який Путіну зовсім не сподобається», – підсумував Вілсон.