Україна не така беззахисна, як здається

381

В Раді безпеки ООН є механізм обстоювання прав держави, про це повідомив представник України в ООН (2007-2015 рр) Юрій Сергєєв.

«Наше питання звучить таким чином: Лист постійного представника України від 27 лютого 2014 року «Про скликання Ради безпеки». Тобто, команда, яка зараз працює може завжди скористатися цим листом для того, щоб порушити питання в Раді безпеки. Далі є резолюція Організації об’єднаних націй і Генеральної Асамблеї від 27 березня «Про територіальну цілісність», за цією резолюцією ми також можемо діяти вже в Генеральній Асамблеї. Також є проміжні документи, які допомагають у процесі Мінськ-2 та збитому Малазійському боїнгу», — розповів Юрій Сергєєв.

За словами представника України в ООН, складність роботи завжди полягає в забезпеченні максимальної підтримки та кількісті голосів Генасамблеї, особливо, коли питання вирішується швидко.

«Потрібно було, щоб всі знали і відчували, що питання референдуму в Криму є незаконним і це був виклик усій міжнародній спільноті. У кулуарах Ради безпеки було протистояння щодо Криму. Росія тоді хотіла відмінити резолюцію, а Китай утримався від голосування, що насправді теж було підтримкою для нас. Ми набрали тоді потрібні голоси «ООНівською сотнею»», — додав Юрій Сергєєв.

Зараз не відбувається комунікація з представниками Російської Федерації. З 18 лютого 2014 року Юрій Сергєєв більше не спілкувався з Чуркіним. Між представниками країн в ООН не було обміну щодо координації дій для вирішення конфлікту. Оскільки у наших країн є спільна дипломатична власність, ще з Радянського союзу, то ж дипломати мусили спілкуватися лише на цю тему.