Україна планує побити рекорд з експорту зерна

919

Україна в новому маркетинговому році, який почався в липні, планує експортувати на зовнішній ринок близько 39,8 млн тонн зернових, включаючи 14 млн тонн пшениці. Як повідомив у ході засідання уряду міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий, таким чином, Україна збереже свою позицію в трійці провідних світових експортерів зернової продукції.

«Ми вже намолотили 38 млн тонн, з них 25,5 млн тонн — це пшениця, причому 55% — це продовольча пшениця, — сказав міністр. — Прогнозний обсяг експорту близько 14 млн тонн». За словами міністра, потенціал для розвитку у аграріїв є. Якщо агропідприємства підтягнуть показники врожайності на 20%, то загальний обсяг врожаю в цілому по країні збільшиться на 8-9 млн тонн. «Зараз пропозиція зерна по року — близько 70 млн тонн, внутрішнє споживання — 23,5 млн тонн. Загальний експортний потенціал — 39,8 млн тонн. Тобто, йдемо трохи у плюсі до минулого року, — сказав він. — Якби світова кон’юнктура нам допомогла, вийшли б на хороший результат. Але поки що сьогодні зернові на світових ринках на низькому рівні, і позитивні тенденції поки що не спостерігаються. Значить, треба нашим аграріям допомагати, особливо малим і середнім».

Кутовий зазначив, що поряд з хорошим урожаєм зернових досить оптимістично виглядають і показники врожаю гречки. «На поточний момент оброблено 61% посівних площ. Прогнозний урожай — 174 тис. тонн при внутрішньому споживанні 160 тис. тонн. Надлишок — 14 тис. тонн. Жодних ризиків у контексті виробництва не існує. Тобто, будуть проблеми — треба буде їх шукати на рівні торговельних мереж», — сказав він. По цукрових буряках, за словами міністра, оброблено лише 2% площ. «Але думаю, що по цукру також буде нормальний результат (за підсумками збирання врожаю — УНІАН)», — сказав Кутовий.

ИсточникАграрний тиждень
Поделиться