Україна потрапила в топ-10 забруднених країн світу

605

Одне з сумнівних досягнень України в цьому році — потрапляння в десятку найбільш неекологічних країн світу. Україна посіла дев’яте місце в антирейтингу за смертністю від забруднення повітря.

Згідно з дослідженням, під ризиком смерті від забруднення атмосфери перебуває кожен 918-й житель України. Найбільш «брудні» країни — Китай, Індія, Пакистан, Нігерія, Бангладеш, Росія.

Загрозу здоров’ю і життю українців становлять застарілі та неефективні підприємства енергетики та важкої промисловості. Найбільшим джерелом забруднення повітря в Україні екологи назвали вугільну енергетику.

Середній вік застарілих і зношених великих теплоелектростанції (ТЕС) України становить 50 років. Викиди на більшості енергоблоків перевищують допустимі європейські норми в 40 разів.

Додамо, що незалежні екологи стверджують — Київщині загрожує екологічна катастрофа через викиди Трипільської ТЕС.

Ця теплоелектростанція викидає в повітря тисячі тонн шкідливих речовин. І через кілька років Київська область може стати не придатною для життя.

Скажімо, в 2014 році Трипільська ТЕC викинула в атмосферу Київської області майже 76 тисячі тонн різних речовин, стверджує Санепідемслужба. Зокрема свинець, хром, діоксид азоту, нікель і інші важкі метали, які осідають в організмі людини і можуть спровокувати серйозні захворювання.