Україна вимагає від РФ припинити ігнорувати Мінські домовленості, — МЗС

301

Україна рішуче засуджує чергове порушення бойовиками режиму повного припинення вогню, про що домовилася у Мінську Тристороння контактна група 22 грудня.

Про це йдеться у офіційній заяві Міністерства закордонних справ.

“Лише впродовж минулої доби (23 грудня – ред.) бойовики 51 раз застосовували зброю, включаючи заборонені РСЗВ “Град”. Від обстрілів реактивними снарядами постраждали також житлові квартали”, – йдеться у повідомленні відомства.

Як зазначили у МЗС, така поведінка Росії та її найманців свідчить про “свідоме руйнування окупаційними силами крихких елементів стабілізації та про їхню готовність до ескалації у будь-який момент”.

“Без припинення вогню, без виведення російських військ та техніки, без надання повного доступу ОБСЄ до усієї окупованої території, включно з неконтрольованою частиною кордону – стабілізація безпекової ситуації неможлива”, – додали у відомстві.

Нагадаємо, 22 грудня у Мінську завершилося останнє у цьому році засідання Тристоронньої контактної групи – сторони домовились про перемир’я на час Різдвяних свят.

23 грудня луганський губернатор Георгій Тука повідомив, що у середу бойовики з “Градів” обстріляли Попасну Луганської області.