Українська гривня найбільше девальвує порівняно з іншими валютами у світі

458

Українська грошова одиниця гривня очолила щотижневий перелік валют, які найбільше девальвували, втративши близько 2% і встановивши антирекорд 2016 року на рівні 25,7 грн за долар,

«Гривня може втратити і до 4,4%, що буде найбільшим показником девальвації із загального переліку валют, який відстежує Bloomberg», – йдеться в повідомленні агентства Bloomberg.

Причинами падіння курсу, на думку фінансистів, є незначна пропозиція валюти з боку Нацбанку України, яка прагне зберегти обсяг резервів до моменту отримання чергового кредитного траншу від ключового кредитора країни – Міжнародного валютного фонду.

«При цьому МВФ поки що відклав рішення щодо третього траншу, який Україна прагне отримати з вересня 2015 року – часу, коли влада зупинилися в реалізації податкової реформи і в бюджетному процесі, – відзначає Bloomberg. – І хоча Фонд, найімовірніше, прийме позитивне рішення щодо траншу в лютому, це навряд чи дасть змогу Нацбанку України надати достатню допомогу імпортерам, які очікують стабільності валюти».

Аналітики агентства наголошують, що з початку року Україна не отримала досить експортної виручки, щоб задовольнити валютний попит. Разом з тим, вони переконані, що нинішня девальвація може бути тимчасовою. «Щойно Україна отримає кошти МВФ, а ринок побачить сигнали фінансової підтримки країні, валюта повинна зміцнитися – до 24 грн за долар», – відзначають в агентстві, посилаючись на слова голови НБУ Валерії Гонтаревої, яка підтверджує, що девальвація має сезонний характер.