Українські спецслужби не беруть в полон російських полковників

2942

Наразі є актуальним питанням полонених українців на території Російської Федерації та війна на Сході України.

Цю ситуацію коментує політтехнолог Дмитро Фіщенко.

«У нас цей стан «ні миру, ні війни» — незрозумілі відносини з Російською Федерацією. Якщо ми визнаємо, що у нас війна, то це військовополонені, і на них повинна розповсюджуватись Женевська конвенція, щодо «Прав військовополонених». Тоді ними мають опікуватися не тільки Україна, а й всі міжнародні організації. У нас щось незрозуміле. Як може бути АТО, коли «анти» — це замість. У нас проходить «замість» терористична операція. Якщо б ми боролися з тероризмом, це б називалося «контр терористична операція».

Також політтехнолог зазначив, що виникає питання до тих людей, які запропонували Надії Савченко стати депутатом. Знаючи її характер, всі розуміли, що вона буде йти до кінця. На той момент, коли вона погодилася, майже одразу підписала собі смертний приговор. Вона людина, яка знаходиться в індивідуальній війні з Російською Федерацією.

«Незрозуміла позиція наших спец служб. Немає «обмінного фонду», на кого міняти, сепаратистів (прим.ред.). Розповідають, що на нашій території воює близько 10 тисяч російських бойовиків, знаємо прізвища генералів, які цим керують. Наші спецслужби не можуть відловити пару полканів і потім обміняти?! Навіть ті, хто зараз на службі в Криму по міжнародних нормах вважаються колабораціоністами, на яких не розповсюджується Женевська конвенція. Нікого досі не знищили, бо колабораціоністів в полон не беруть. Цим ми розбещуємо нашого супротивника», — розповів Дмитро Фіщенко.

Експерт наголосив, що агресора бере стільки, скільки йому дозволяють брати, тому якби Путіна не зупинили, він взяв би землі по Дніпро.