Українські журналісти отримують погрози після витоку особистих даних, переданих військовим – НСЖУ

1242

Після оприлюднення інформації на сепаратистських сайтах про українських журналістів, які працювали в зоні бойових дій, їм почали надходити погрози від місцевих жителів.

Про це повідомили в Національній спілці журналістів України, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

У списку, що потрапив до рук сепаратистів, згадують журналістів «Радіо Свобода» (проекти «Донбас.Реалії» та «Настоящее время»), інформагенції «Tabor Production», «EuropeFree», «Voice of America», а крім того, українських телеканалів ТРК «Україна», «1+1» (проекти «ТСН» та «ТСН-тиждень»), «5-й канал», «Інтер», «ICTV» та «24».

Журналістка «EuropeFree», «Voice of America» «Current time TV» Ольга Калениченко, яка з перших днів військового конфлікту працює на передовій, відзначає, що витік персональних даних – не нова ситуація.

«Усе це траплялося й раніше, більше того, в мережу потрапляли не лише номер мобільного, як цього разу, а й домашня адреса. Надходили погрози – найчастіше по телефону, в соцмережах, але траплялося, що агресивно налаштовані люди приходили й додому. Як це відбувається, чому особиста інформація, яку передаємо для акредитації військовим, стає загальнодоступною – не знаю», – зазначає вона.

Ще одна військова журналістка, яка працює на телеканалі «1+1» і готує сюжети для «ТСН», Алла Хоцянівська, відзначає, що за останні два дні отримала чимало дзвінків від людей, які говорили, що живуть в ЛНР.

«Запитували, чи й справді міст у Станиці Луганській підірвано і як тепер їм переходити на іншу, мирну територію. Хто ці люди, чи й справді місцеві, чи сепаратисти, сказати важко», – говорить пані Алла.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко висловлює занепокоєння з приводу того, що персональні дані українських журналістів, які працюють на передовій, потрапляють до ворожої сторони не вперше.

«Проте, чому так трапляється, ніхто не може відповісти. Так само ніхто не намагається покращити систему передачі особистої інформації: нині журналісти просто відсилають всі дані на електронну пошту, а такі канали не можна назвати безпечними і захищеними. Держава повинна дбати про безпеку журналістів, які висвітлюють військові дії на Донбасі, та залучити найкращих фахівців для посилення кібербезпеки», – наголосив Томіленко.

В командному центрі ЗСУ та у штабі операції Об’єднаних сил на Донбасі обіцяють провести перевірки, виявити винних у «зливі» інформації та подбати про додаткову безпеку журналістів у зоні конфлікту.