Українці назвали негативні і позитивні наслідки вступу в ЄС

969

За останні два роки відбулося зростання кількості тих людей, які підтримують європейську інтеграцію. Також збільшилась частина людей, які вважають, що Україні не варто приєднуватись ні до Європейського ні до Євразійського союзів.

«Близько 50% населення України вважають, що в разі приєднання України до ЄС держава більше виграє. Точку зору, що Україна більше програє, поділяють близько 26%. І 24% досі не визначились, який сценарій буде ймовірнішим. Однозначними оптимістами є жителі західного і центрального регіонів», — розповіла політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, Марія Золкіна.

Українці за даними дослідження вважають корнисми факторами вступу до ЄС такі: можливість безвізового пересування, покращення рівня життя в країні, інтенсивніше проведення реформ, можливість виїжджати до європейських вузів на навчання. Також важливим є безпековий аспект, очікується посилення обороноздатності України.

«Негативними наслідками, з точки зору населення можуть бути імміграція українців закордон, таку думку поділяють 33% населення, можливе погіршення стосунків з країнами співдружності і Росією, підвищення рівня безробіття, втрата російських ринків збуту. Позитивні очікування є сталими в суспільстві».

На думку українців, найбільше заважає рухатися в бік членства ЄС, станом на кінець 2015 року – корупція і повільний темп реформ, повільний економічний розвиток.

«Українці себе більше сприймають європейцями. Якщо у 2008 році 24% населення могли назвати себе європейцями, то в травні 2013 року показник зріс до 34% і на кінець 2015 року – 47% відчувають себе європейцями. Не ототожнюють себе з європейцями 42% українців»

Близько 57% громадян називають важливими введення безвізового режиму. В абсолютній більшості цього потребують жителі західного регіону – близько 80%.

Якщо українській влад вдасться добитися безвізового режиму у 2016 році, то заявлена декларативна готовність скористатися ним коливається в межах від 18% до 40% по різних регіонах.