Українці переплатили Ахметову за формулою «Роттердам+» 35 млрд грн – експерт

870

За 2,5 роки дії формули «Роттердам+» українці переплатили компаніям олігарха Ріната Ахметова майже 35 млрд гривень.

Про це повідомив експерт, голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус в ефірі 24 каналу.

Зокрема, коментуючи нещодавно озвучену директором Національного антикорупційного бюро Артемом Ситником суму збитків від формули «Роттердам+» у розмірі 15 млрд гривень, Герус заявив, що насправді переплата за цією формулою є значно більшою.

«Реальна переплата за 2,5 роки дії формули «Роттердам+» склала вже майже 35 мільярдів гривень. Очевидно, що НАБУ підрахувало цю суму за якийсь певний період, швидше за все, що за один рік», – наголосив експерт.

За словами Геруса, ніколи ніяких поставок з Роттердаму в Україну не було. Українці ж переплачують, зокрема, за російське вугілля, яке компанія ДТЕК Ахметова завозить з Ростовської області Росії на Луганську ТЕС.

Водночас, додав голова Асоціації споживачів енергетики та компослуг, вугілля, яке видобувається в Україні, є низької екологічної якості й воно не експортується.

«Тому його спочатку спалюють, а потім в інші країни експортують вже електроенергію, а викиди залишають в нас. Таким чином компанії Ахметова продають електроенергію іноземцям дешевше, ніж на український енергоринок», – сказав Герус.