«Укрпошта» зробила аналог eBay та свій мобільний гаманець

362

«Укрпошта» заходить в e-commerce і фінтех і має намір стати Національним оператором в цих нішах.

Національний поштовий оператор анонсував ряд амбітних IT-проектів, які повинні подвоїти його доходи в перспективі найближчих декількох років.

Зокрема, компанія має намір створити онлайн-маркетплейс за схожістю на eBay і мобільний додаток mWallet, який об’єднає в собі всі можливі фінансові сервіси, починаючи від оцифровки знижкових карт і закінчуючи P2P-перекладами.

Деякі послуги «Укрпошта» обіцяє запустити вже цього літа.

За словами IT-директора «Укрпошти» Євгена Зіміна, компанія вже оголосила тендери на реалізацію проектів.

Так на uBay (так в «Укрпошті» називають маркетплейс — Ukrainian eBay) і mWallet готові витратити 17 млн грн і 7 млн грн відповідно. Завершити проекти мають намір за два роки, в такий же термін вони окупляться, розраховують в компанії.

Конкурувати з уже існуючими в уанеті маркетплейсами «Укрпошта» має намір якістю.

Як пояснив Зімін, компанія буде супроводжувати весь процес покупки: замовлення, оплату та доставку «Укрпоштою». Втім, він не виключає, що на uBay пустять і інших поштових операторів.

«Давайте пофантазуємо, нехай вони запропонують нижчі тарифи», — пояснив Зімін.

Розміщувати свої товари на uBay зможуть будь-які продавці і виробники товарів у всіх категоріях. А оскільки «Укрпошта» доставляє товари з китайських інтернет-магазинів, за словами Зиміна, маркетплейс зможе розмістити в тому числі товари з Китаю.

mWallet повинен стати унікальним мобільним сервісом, який в один клік дозволить користувачеві скористатися будь-яким фінансовим сервісом.

«Наприклад, коли ви розраховуєтесь на заправці, ви даєте зижкову карту, окремо оплачуєте покупку, окремо отримуєте якийсь бонус. З mWallet все це можна буде зробити в один дотик «, — пояснив Зімін.

Акцент додатку — програми лояльності, проте за словами IT-директора «Укрпошти», в ньому будуть найрізноманітніші сервіси: P2P-переклади, електронні гроші, грошові перекази з картки в кеш.

Маркетплейс і мобільний гаманець — це лише частина програми IT-реформування компанії, яка задумала стати «Національним оператором з інформаційних і фінансових послуг».

«Для нас це нове джерело доходу. Пошта хоче з кожної транзакції заробляти якусь копійчину», — пояснив Зімін, додавши, що відсоток, який буде брати «Укрпошта, з партнерами обговорюється індивідуально. Очікуваний обсяг доходу від усіх проектів в сумі повинен зрівнятися, а то і перевищити заробітки «Укрпошти» на сьогодні.

Терміни окупності по бізнес-плану — два роки з моменту запуску.

Також «Укрпошта» готує поштовий мобільний додаток, за допомогою якого можна буде відстежувати свої відправлення і оплачувати послуги оператора.

Разом з оновленим порталом в нього готові інвестувати 7 млн грн.

«Всі тендери відкриті і ми, зрозуміло, виберемо компанію, яка зробить найдорожчу пропозицію. Ми не хочемо робити з нуля — ми орієнтуємося на вже готові рішення від компаній», — додав Зімін.