«Укртранснафта» транспортувала нафту собі у збиток

455

Компанія «Укртранснафта» в 2014 році отримала 405 млн гривень збитку від транспортування нафти на українські НПЗ.

Про це йдеться у фінансовій звітності «Укртранснафти», оприлюдненій на сайті компанії.

Згідно зі звітом, у 2014 році «Укртранснафти» також отримала 132 млн гривень збитків від реалізації нафтопродуктів.

Дана діяльність здійснювалася за давальницькою схемою на потужностях ПАТ «Укртатнафта», що контролюється групою «Приват» олігарха Ігоря Коломойського.

Крім того, за підсумками 2014 року «Укртранснафта» отримала 1,091 млрд гривень прибутку від транзиту нафти через територію України.

Як відомо, у 2014 році компанію «Укртранснафта» очолював Олександр Лазорко, який вважається людиною олігарха Ігоря Коломойського.

12 вересня Лазорко був оголошений у розшук, інформація про це з’явилася на сайті МВС.

Його звинувачують за ч. 5 ст.191 КК — «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем», дії, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою.

4 вересня прокуратура Києва оголосила Лазорку підозру.

За даними джерел, рахунки й майно Лазорка арештовують, а підозру пред’явлено за чотирма епізодами: викачка технологічної нафти, підписання безкоштовних угод на рік на зберігання нафти; витрати зі страхування; резервування трубопроводу Кременчук — Одеса компанією «Синтез Ойл», за якою стоїть «Приват» Ігоря Коломойського.

Як відомо, Лазорка зі скандалом зняли з керівництва «Укртранснафтою», де він лобіював інтереси олігарха.

Лазорко був відсторонений наглядовою радою «Укртранснафти» 19 березня 2015 року. На його місце призначили Юрія Мірошника. Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин ініціював звільнення Лазорка за розтрати на зберігання технологічної нафти на потужностях групи «Приват».

8 квітня наглядова рада «Укртранснафти» призначила Сукала т. в. о. керівника цієї компанії на чотири місяці. Лазорко ж намагався повернутися на посаду через суди. Рішенням від 23 липня Апеляційний суд Волинської області зобов’язав «Укртранснафту» усунути перешкоди для керівництва компанією Олександром Лазорком.

На початку серпня збори акціонерів «Укртранснафти» вирішили не продовжувати контракт з Лазорком.