УКУ запрошує на зустріч з Еммою Андієвською

341

УКУ запрошує на зустріч з Еммою Андієвською – художницею, поетесою, письменницею. Захід відбудеться 6 квітня в академічному корпусі університету (вул. Козельницька. 2а, авд.016 ). Початок – о 17.00.

Емма Андієвська поділиться власними думками про мистецтво, літературу, культуру і життя загалом. Гості зможуть почути уривки її поезій та познайомитися з кількома зразками її оригінального малярства. Модеруватиме творчий вечір – проф. Ярослава Мельник.

«Емма Андієвська – це окремий світ. Світ, який можна не сприймати, критикувати і відкидати, або ж поринути в нього з головою і плисти за течією її думок, словесних і візуальних образів, не боячись втонути, бо завжди під ногою відчуваєш основу, тверду опору, базу, на якій вибудуваний увесь цей світ. Світ Емми Андієвської. Її можна заперечувати і приймати близько до душі. Але вона нікого не залишає байдужим. Вона – як дивовижна кімната, до якої двері завжди прочинені. Проходиш повз них, хочеш – зазирнеш, хочеш – підеш далі. Твоя воля. Але вона завжди відкрита, для всіх. Її не можна втиснути в рамки стилю, школи, напрямку. Вона – сама собі стиль, сама собі школа й напрямок. Острів, terra incognita у бурхливому морі вируючого життя, прагматичного, жорсткого і жорстокого. Розмовляти з Пані Еммою напрочуд легко. Писати про неї – невимовно тяжко! Розумієш, що всіх твоїх слів, образів і літературних фігур бракує, щоб описати цю тендітну зовні, але тверду, як криця, всередині Жінку, цей Космос – в одній особі. Наші розмови відбувалися починаючи від 12 листопада 2010 року, у різні пори, в різних місцях у Мюнхені, в Україні. Папір, на превеликий жаль, не передасть Емми Андієвської. Її треба бачити, її треба чути, нею треба перейнятися», – розповідає керівник програми з філології УКУ, професор Ярослава Мельник

Довідка

Народилася 19 березня 1931 року в м.Сталіно (тепер Донецьк) в Україні. З 1943 року на Заході. У 1957 році закінчила вищу освіту. Американська громадянка. Тепер живе в Німеччині. Член ПЕН-клубу, Спілки професійних митців Німеччини, Національної спілки письменників України. 1984 року нагороджена премією Т. та О.Антоновичів за «Роман про людське призначення». Міжнародна літературна премія «Тріумф», 2003.

Премія журналу «Ї», Львів, Україна. Журнал «Кур’єр Кривбасу» оголосив 2004 р. роком Емми Андієвської й друкував весь 2004 р. + 4 місяці матеріяли про Емму та зразки самої творчости. Премія «Глодоський скарб» журналу «Кур’єр Кривбасу» (Кривий Ріг, Україна). Авторка понад 30 поетичних збірок, 10-томника поезій, 5 романів, 3 новелеток, понад 15 тисяч художніх полотен.