Уряд далі підійматиме комунальні тарифи, їм так зручно

410

Під «ширмою» співпраці з МВФ український уряд має намір і далі підвищувати комунальні тарифи для населення, так вважає український економіст Андрій Новак.

Раніше нині діючий прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк наголошував, що непопулярні дії його Уряду, з приводу підняття тарифів – це одна з головних вимог Міжнародного валютного фонду, щоб прискорити євтроінтеграцію.

Згодом було оприлюднено представниками МВФ позицію, що Уряд України мав зробити все, або монопольний «Нафтогаз», який є бездонною дірою для бюджету, перестав бути дотаційним та почав «заробляти».

В Уряді цю пораду сприйняли надто буквально, тому одразу почали підіймати ціни для населення, замість того, щоб розібратися з керманичами найбільшого енергетичного монополіста.

«Від нового уряду іншої політики я не чекаю. Знову під ширмою вимог МВФ і далі буде підвищення тарифів для того, щоб нібито задовольняти ці вимоги.

МВФ цікавить виключно платоспроможність українського бюджету, і подробицями (податками, тарифами) його фахівці не цікавляться.

А українська влада бачить досягнення бездефіцитного бюджету виключно за рахунок підняття цін, податків і тарифів.

Не провина МВФ, що український уряд не бачить, що «Нафтогаз» — це одна з найбільших корупційних схем. Це не МВФ винен, це уряд винен, що він це не бачить, і вирішує проблему дефіциту «Нафтогазу» тільки через підвищення тарифів», — розповів Андрій Новак.