«Уряд Гройсмана» витратив на рекламу своїх здобутків в «Урядовому кур’єрі» 1,8 млн бюджетних коштів

847

Газету друкувала фірма, бенефіціара якої підозрюють у корупційній оборудці – закупівлі Міністерством оборони України пального за завищеними цінами.

На Вінниччині перед Новим роком поштарі розносили це видання разом з пенсією. Найбільший наклад зробили для Київщини. Газету підготували в ДП «Урядовий кур’єр».

У кожній області спецвипуск виходив з окремою назвою, наприклад «Уряд Гройсмана для Вінниччини». У такий спосіб Гройсман, який, можливо, піде на парламентські вибори, за бюджетні гроші популяризує себе, а не роботу Кабміну як виконавчої гілки влади.

Загалом на іменну рекламу здобутків «уряду Гройсмана» було витрачено 1,84 млн грн і видрукувано 4,4 млн примірників газети.

Найбільше – майже 737 тисяч примірників – надрукували для Києва та Київської області.

Замовляло спецвипуск державне підприємство «Урядовий кур’єр», підпорядковане Кабінету Міністрів України. Друкувало газети ТОВ «Мега-поліграф». У грудні 2017 року ця фірма виграла тендер на друк матеріалів для «Урядового кур’єра» на загальну суму 15 млн грн.

Єдиним конкурентом на торгах у ТОВ «Мега-поліграф» було ТОВ «Август Трейд». Проте компанії між собою не торгувались і ціну не знизили на жодну копійку.

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, 50% підприємства «Мега-поліграф» належать Свірку Олегу Станіславовичу

Саме він очолював тендерний комітет, коли було підписано угоду на 1,4 млрд грн про закупівлю пального для української армії. Про це йдеться в розслідуванні Центру протидії корупції.

Також Олег Свірко пов’язаний зі скандалом щодо постачання до армії 20 тисяч комплектів військової форми. Журналісти називають його однокласником Пашинського та розповідають, що саме дружбі з Пашинським Свірко зобов’язаний своєю посадою.

Окрім витрат на друк, 2018 року ДП «Урядовий кур’єр» уклало угоду з ДП «Укрпошта» на 3,5 млн грн про доставку друкованого видання до споживачів.

Цьогоріч у ДП «Урядовий кур’єр» планують витратити на друк на 5 млн грн більше. Відповідно до оголошення про тендер, розміщеного на сайті «Прозорро», 2019 року видатки на друковану продукцію становитимуть ще 19,5 млн грн.