Уряд заклав нову вартість на тепло, подорожчання втричі

0
1809

Постанова прем’єр-міністра про підняття цін на комуналку не має жодного логічного підґрунтя та пояснення.

Сьогоднішнє тарифне питання дискредитує владу та уряд. Населення з одного боку розуміє, що це все якесь шахрайство і цифри придумані.

Хоча зима періоду2015-2016 за мете реологічними показниками була найтеплішою, громадянам приходять великі рахунки на теплопостачання. Ніякого прозорого перерахунку не відбулося. В Харкові, де мер Кернес взяв це питання під власний контроль, взагалі після перерахування рахунки збільшились на 30%.

«Вакханалії з рахунками в Україні відбуваються через те, що немає легітимного регуляторного органу, який би здійснював свої повноваження. Натомість авантюрним шляхом створили орган на підставі указу Президента. Досі чітко не прописані процедури прийняття рішень по нарахуванню комунальних послуг, бо так сталося в країні, що Національна комісія по регулюванню енергетики, працювала з 1995 року. А от комунальний регулятор хоч і був створений, але він досі не запрацював», — розповів екс-міністр ЖКГ, директор Союзу власників житля Олексій Кучеренко.

У розвинутих країнах на ринку певна фірма не може мати більше 35% концентрації своєї продукції, адже тоді вони фактично може задавити всіх і стати монополістом. В Україні ринок газу, електроенергії, тепла, водопостачання, водовідведення, зв’язок і залізниця – є монопольним.

Підвищення цін на комунальні послуги прем’єр-міністр Яценюк пояснює тим, що такою була вимога Міжнародного валютного фонду. Насправді, МВФ вимагає від уряду одного: зробити так щоб з бюджету не дотувати монополістів.

«В Києві має бути найнижчий тариф на тепло. Це через систему теплопостачання. Бо в жодному місті України немає таких потужних тепломагістралей. Перевага в тому, що ці ТЕЦ виробляють одночасно тепло і енергію», — додав Олексій Кучеренко.

На 2017 рік уряд прогнозує збільшення ціни на тепло втричі. Зараз у відсотковому відношенні з 2,90 збільшиться до 8,2, така сума вже закладена для підняття у квітні 2017. Ціна на газ зараз становить 657 гривень за гігакалорію, але згодом вартість буде доведено до 1575 гривень.

«Весь світ намагається економити енергію, але немає в жодній країні такої вакханалії в тарифоутворенні. І з цих грошей не робиться резерв для модернізації», — підкреслив Олексій Кучеренко.