В Естонії почали формуватися добровольчі патрулі проти мігрантів

215

Створений загін “Солдати Одіна” викликав бурхливу реакцію ліберальних і лівацьких кіл Європи.

Фінський рух з організації добровільних вуличних патрулів “Солдати Одіна” для контролю за поведінкою біженців з’явиться і у сусідній Естонії.

Представник естонського відділення “Солдати Одіна” повідомив журналістам, що у лавах організації зараз перебувають майже три тисячі чоловік, і вони збираються патрулювати вулиці невеликими групами.В естонське відділення входять і колишні зеки, які відсиділи у в’язницях Естонії та Фінляндії. Однак представники руху відзначають, що у них немає ніяких вимог до судимості своїх членів, крім статей, пов’язаних із сімейним насильством або злочинами щодо дітей. Також потенційний “Солдат Одіна” повинен бути повнолітнім і готовим до рішучих дій для підтримки безпеки у своїй країні.

Нагадаємо, що рух “Солдати Одіна”, що виступає проти нелегальної міграції та біженців, був заснований у Фінляндії. Наприкінці минулого року вони оголосили про створення вуличних патрулів, наприклад, у містах Кемі, Йоенсуу і Асіккала. У вищих ешелонах влади поява добровільних патрулів викликало негативну реакцію. Фінські медіа в останні дні все частіше відзначають, що рух “Солдати Одіна” є радикальним, проте воїни всіляко заперечують звинувачення.

Створення добровільних вуличних патрулів для контролю за мігрантами раніше засудили прем’єр-міністр країни Юха Сіпілі (Juha Sipilä), глава міністерства внутрішніх справ Петтері Орпо (Petteri Orpo), міністр закордонних справ і лідер правої партії “Справжні фіни” (Perussuomalaiset) Тімо Сойні (Timo Soini), колишній міністр оборони Карл Хаглунд (Carl Haglund), а міністр фінансів країни Александер Стубб (Alexander Stubb) запропонував заборонити добровільні дружини для контролю за безпекою на вулицях.