В команді Петра Порошенка виявили «засланого козачка»

420

Днями на центральних новостійних сайтах була оприлюднена стаття під назвою «Микола Філонов – шлях від Януковича до Порошенка». У ній йдеться про те, що один з керівників Вінницького осередку Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Микола Філонов на місцевих виборах 2010 року працював на Партію регіонів. «Інформаційна Вінниччина» вирішила поцікавитись у фігуранта статті чи відповідає її зміст дійсності. Але спочатку сам текст опублікованої в ЗМІ статті.

«Гортаючи старі архіви натрапив на вельми цікаву газету. Маючи доволі гучну назву — «Свобода Слова» — вона по суті була інформаційним вісником місцевого осередку Партії регіонів. Виходила у світ близько року в 2010-му. Саме стільки часу власникам було необхідно, щоб провести місцеву виборчу кампанію та висвітлити результати «демократичних» виборів. А разом з тим співати дифірамби місцевій владі та «мочити» опозицію.

Особливо показовим є номер 38 від 17 листопада 2010 року. Практично весь він присвячений перемозі «регіонів» на виборах, обранню голови обласної ради від регіоналів, успіхам місцевої влади та критиці опозиції. Апофеозом цього випуску можна вважати «передавіцу» головного редактора «Влада залишається триєдиною». У ній, розпочавши з «тролінгу» попередньої влади Домбровського-Заболотного, редактор доходить висновку: «обличчя у владі частково змінились, істотно змінилася політична конфігурація в області (перемога Партії регіонів на виборах – авт.), а робота на конструктив продовжується».

І що тут дивного? – запитаєте ви. Все логічно – головний редактор партійної газети хвалить своїх роботодавців і шукає в усьому позитиви. Дивне тут лише одне – прізвище головного редактора. Ним був ніхто інший як Микола Філонов. Який через Партію регіонів розпочинав свій шлях у політику. Потім було створення обласної структури партії Ляшка (яку Філонов, як бізнес, записав на свою дружину), робота на виборах на регіоналів, а потім Олександра Домбровського та Миколу Катеренчука. Для цього Микола разом з дружиною регулярно брав участь в всіх виборах, що відбувались.

Сьогодні він кандидат (як завжди невдалий) у депутати Вінницької обласної ради від правлячого Блоку Петра Порошенка. І на останніх місцевих виборах був заступником керівника обласного штабу, що відповідав за ідеологію та роботу з пресою.

Ось такий вийшов п’ятирічний цикл зрад та пристосування – від редактора ідеологічної газети Партії регіонів до кандидата від партії, яка декларує свою рішучу боротьбу з регіоналами. Ось і виходить, що іноді у своєму оці колоди не бачиш. А тим часом чекаємо на нові перевтілення неідеологічного ідеолога.»

У своїх публічних виступах Микола Валерійович з гордістю говорить про свою роботу в газеті «Свобода слова в Україні» і називає себе помічником та радником двох губернаторів (А.Олійника та В.Коровія).

Ми запитали М.Філонова про його справжню роль у виборах 2010 року. Він вперто заявив, що ніякого відношення до Партії регіонів ніколи не мав.

В Партії регіонів я ніколи не був, я ніколи не був депутатом цієї партії. Ніякого відношення до Партії регіонів я ніколи не мав. Ніколи на них не працював, — запевнив Микола Валерійович.

А причетність М.Валерійовича до газети «Свобода Слова» та прославляння «регіоналів» здалася йому дуже провокативною темою, яку він зможе обговорити тільки при особистій зустрічі, а не по телефону.

Тема вашого тексту якась дуже провокативна. Щодо моєї причетності до даної газети — якщо треба буде провокація для ваших матеріалів — я можу з вами зустрітися і все детально розповісти, — сказав М.Філонов.

Судячи з почутого, Микола Філонов, будучи редактором газети «Свобода слова», яка оспівувала «регіоналів» зі всіх боків, якимось дивним чином ніколи не працював на Партію регіонів.