В «Нафтогазі» відповіли на заяву Путіна: Ми вимагаємо $12 млрд, і у нас сильна позиція

380

В компанії готові врегулювати новий спір з «Газпромом» та не впевнені, чи готові опоненти зупинити будівництво російського газопроводу «Північний потік-2» до відповідного рішення.

НАК «Нафтогаз України» готова врегулювати новий спір з «Газпромом», що стосується транзитного тарифу, проте швидко цього зробити не вдасться.

Про це написав комерційний директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко на сторінці в Facebook, реагуючи на заяву президента Російської Федерації Володимира Путіна про готовність зберегти транзит газу через Україну, якщо буде врегульовано спір з «Газпромом» в Стокгольмському арбітражі.

«Нагадаю, ми вимагаємо від «Газпрому» приблизно 12 млрд доларів США. І ми впевнені, що у нас сильна юридична позиція – контракт прямо передбачає наше право переглядати транзитний тариф. Якщо цей спір ми будемо «врегульовувати» в арбітражі, то практично нереально закінчити до кінця 2019 року. У кращому випадку – до кінця 2020 року. Чи готові «Газпром» і Німеччина зупинити будівництво «Північного потоку-2″ до закінчення нового арбітражу?» – запитав Вітренко.