В Панамі затримали головного інвестора Януковича

535

Владислава Каськіва, який очолював Державне агентство з питань залучення інвестиції за часів президента-втікача Януковича, затримали 18 серпня у Панамі.

«Саме в цей момент ми отримали повідомлення про затримання у Панамі друга іспанського інструктора – пана Каськіва, який нами також оголошений у міжнародний розшук», — розповів генеральний прокурор Юрій Луценко під час брифінгу.

Каськіва звинувачують у розкраданні та низці інших службових злочинів. Із 23 грудня 2010 по 15 березня 2014 він був головою Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України. 25 березня 2016 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що Каськіва оголосили у розшук.

Нагадаємо, найгучніший скандал із Каськівим пов’язаний з будівництвом LNG-терміналу, який мали збудувати на Чорноморському узбережжі України до 2014 року. Це дозволило б приймати зріджений газ від міжнародних постачальників . В 2012 році Каськів підписав угоду на один мільярд доларів з іспанською компанією Gas Natural щодо інвестицій в термінал, але її представники заявили, що не знають людину, яка укладала договір від їхнього імені. Пізніше з’ясувалося, що фіктивною особою був лижний інструктор Хорді Сарда Бонвехі.