В ПАРЄ дали свою оцінку скандальному Закону про «партійне рабство»

0
503

Співдоповідачі з моніторингу України у ПАРЄ Хорді Xукла (Іспанія) і Аксель Фічер (Німеччина) висловили заклопотаність у зв’язку з недавніми змінами в Законі про вибори депутатів Верховної Ради, які дозволяють політичним партіям змінювати свої виборчі списки вже після того, як пройшли вибори.

Про це повідомляє сайт Парламентської асамблеї Ради Європи .

«Як ми вже говорили в минулому, зміна списків виборців після виборів суперечить європейськими стандартами. На наше прохання Комітет із моніторингу прийняв рішення направити закон, що містить ці поправки (Закон № 3700) до Венеціанської комісії Ради Єврогрупи. Ми очікуємо, що рекомендації та зауваження Венеціанської комісії будуть повністю враховані Верховною Радою», – зазначається у релізі ПАРЄ.

Також у релізі зазначається, що співдоповідачі ПАРЄ мають намір відвідати Україну 28 і 29 квітня.

Нагадаємо, «Народний контроль» категорично виступав проти ухвалення Закону про «партійну диктатуру», який по суті легалізує політичну корупцію та дозволяє тусувати партійні списки вже після виборів. У «Народному контролі» вважають ухвалений Закон – антиконституційним, відтак підготували відповідне подання до Конституційного Суду України.