В ПТУ будуть стрімко розвивати професійно-технічну освіту

367

Професійно-технічні навчальні заклади, які з 2016 року фінансуються коштами міського бюджету, можуть перетворити на спеціалізовані ліцеї. Очікується, що тут молодь матиме можливість опанувати найзатребуваніші професії робітничої сфери. Про це під час традиційної прес-конференції розповів в.о. заступника мера Дмитро Погрєбов.

Фінансування ПТУ коштуватиме місту близько 150 млн грн.

«У нас тисячі юристів і економістів з вищою освітою, а простих кухарів і слюсарів – їх просто немає. Ці спеціальності на вагу золота. За міжнародними стандартами – це чистий бакалаврат. Цим треба добре зайнятися, подумати, як відформатувати це в правильний вигляд»- повідомив Дмитро Погрєбов.

Дмитро Погрєбов зазначив, що найбільш дефіцитні професії будуть ідентифіковані. Після цього він пропонує перетворити училища на ліцеї, де можна буде здобувати ці спеціальності.

«Це більше плюс, ніж мінус. У якомусь сенсі нам пощастило, що ми тепер можемо цією частиною освіти, на мій погляд, найбільш дефіцитною і затребуваною на ринку, самі якісно керувати і самостійно фінансувати і довести до тої ліквідної стадії, яка буде потрібна і корисна місту», — сказав Погрєбов.

За його словами, якісних змін у цьому питанні можна очікувати вже наприкінці року.