В Раді повторно ініціюють прийняття законопроекту про заочне засудження

260

Народний депутат України Антон Геращенко («Народний фронт») буде повторно ініціювати голосування щодо законопроекту №3196 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо невідворотності покарання осіб, які вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини)», яким додаються підстави для заочного засудження підозрюваного. Про це заявив сам Геращенко.

«Я шкодую, що мої колеги не підтримали. Я буду повторно звертатися до своїх колег з пропозицією такий законопроект прийняти. Закон №3196 розроблений мною з однією метою — необхідно показати народу України реальну можливість залучення хоча б заочно тих осіб, які вчиняли злочини проти України і тепер переховуються на території інших країн. Це стосується колишнього президента Януковича і його оточення», — сказав Геращенко.

Він також зазначив, що згідно з законопроектом, якщо особа заочно присуджується до того, що вона винна, то вона назавжди буде перебувати у всеукраїнському розшуку, «але потім бажано в міжнародному. Якщо ця особа потім приїде в Україну, вона може бути притягнута до реальної відповідальності, у неї буде право подати апеляцію і спробувати довести, що вона не винна».

Нагадаємо, вчора народні депутати не підтримали законопроект №3196. 179 проголосували «За», 7 — «Проти», 105 не голосували, 19 утримались.