В Україні почав діяти новий закон про контроль якості продуктів

720
В Україні з середи, 4 квітня, вступив в силу закон про новий контроль за якістю та безпекою харчових продуктів. Про це повідомили в прес-службі Держслужби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.
Даний закон Верховна Рада прийняла ще в травні 2017 року, проте в силу він вступив майже через рік. У розробці документа брали участь експерти з Євросоюзу, він активно підтримувався Єврокомісією.
Відтепер в нашій країні буде діяти нова система контролю якості і безпеки харчових продуктів. Тепер держава припинить диктувати підприємствам умови виробництва, проте контролюватиме випущену продукцію. Закон ввів можливість перевірок бізнесу без повідомлення власників та новий формат періодичності перевірок.
Заводи будуть перевіряти в залежності від ступеня ризику для життя і здоров’я людей. Зокрема, підприємства з високим ризиком перевірятимуть раз на квартал.
Держпродспоживслужба в разі виявлення неякісних продуктів буде негайно публікувати інформацію на своєму сайті. Крім того, власник заплатить штраф, який може досягти 70 тисяч гривень. Суми штрафів визначені в мінімальних зарплатах.