В України є шанс повернути гроші, вкрадені режимом

369

Продовження санкцій Європейського союзу стосовно Януковича та його поплічників продовжено до березня наступного року. Але питання не є вичерпаним, адже адвокати цієї команди ведуть боротьбу за часткову відміну обмежень.

«У даній ситуації вже є декілька прецедентів, кілька рішень місцевих судів, як з Андрієм Портновим. Коли приймаються санкції ЄС це не ільки юридичне, а й політичне рішення. І коли всі суди приймуть якесь рішення, це не означатиме, що Брюссель автоматично змінить своє рішення», — прокоментувала експерт-міжнародник Анна Шелест.

Експерт зазначає, що Україна має самостійно весь час нагадувати ЄС про своїх «політиків», проводити судову тяганину. Деякі часткові зняття санкцій відбулися через те, що не було достатньої кількості доказів з українського боку.

Європейська сторона не повинна забезпечувати власні суди доказами порушень закону  українськими політиками.

«Теоретично в України є шанс повернути гроші, вкрадені режимом Януковича. Але потрібно розуміти, що навіть знаючи конкретний банк, в яких зберігаються гроші, це не означає, що можемо просто їх забрати. Над цим потрібно працювати, доводити», — наголосила Анна Шелест.