В Україні збираються змінити правила закупівлі ліків

766

Новий принцип формування предмета закупівлі при бюджетних закупівлях ліків “один препарат — один лот” дозволить економити і розширить коло учасників торгів. Про це заявила державний уповноважений Антимонопольного комітету Світлана Панаіотіді.

“В кінці минулого року в АМКУ стало надходити багато скарг. Скарги по тендерах стосувалися об’єднання великої кількості препаратів в один лот, і того, що компанії, навіть запропонувавши нижчу ціну, не можуть вийти на торги, якщо у них, наприклад, в асортименті тільки один онко-препарат, а об’єднаний лот повинен включати 20 найменувань різних нозологій”, – сказала вона.

За словами Панаіотіді, впровадження принципу “один препарат – один лот” дозволить економити до 20% бюджетних коштів.

“Це дійсно великі гроші, на які можна купити більше ліків”, – сказала вона.

Панаіодіті зазначила, що відповідний спільний наказ Міністерства охорони здоров’я і Міністерства економічного розвитку і торгівлі може бути підписаний найближчим часом.

Нагадаємо, в березні 2018 року АМКУ надав Міністерству охорони здоров’я, а також Міністерству економічного розвитку і торгівлі обов’язкові для розгляду рекомендації щодо удосконалення порядку визначення предмета закупівлі лікарських засобів.

За впровадження принципу “один препарат – один лот” виступила також Асоціація “Виробники ліків України”.

Нагадаємо, МОЗ України затвердило попередній реєстр препаратів Урядової програми “Доступні ліки”, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою отримуватимуть в аптеках за рецептом лікаря.