В Україні знову зростає вартість електроенергії

404

У січні 2018 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), вчергове підвищено тарифи на електроенергію для непобутових споживачів –  на 8-11%, а вквітні відбудеться нове подорожчання – вже на рівні 7-15%.

Експерти зазначають, що прямі наслідки цього підвищення стануть відчутними для кожного  домогосподарства –  зростуть ціни на всі товари і послуги.

Навіть не дивлячись на 5-разове підвищення тарифів на електроенергію для населення, яке було здійснено впродовж 2015-2017 років ( в цілому тарифи зросли в  3,5 раза), зрівняння тарифів на електроенергію досягти не вдалося, а перехресне субсидування не зникло. Постійне зростання цін для бізнесу робить тарифи для нього вдвічі вищими, ніж для населення.

Для всіх категорій споживачів, крім населення, тариф на електроенергію, до структури якого входять оптово-ринкові ціни електроенергії, технологічні витрати електроенергії, тариф на розподіл електроенергії та витрати на її постачання, прямо залежить від рівня її ціни на оптовому ринку.

При цьому саме на оптово-ринкові ціни припадає левова частка в остаточній ціні електроенергії – понад 85%.