В Європу прибув перший газ зі США

302

Швейцарська хімічна компанія Ineos доставила перший етан, видобутий зі сланцевого родовища США, в Норвегію.

Танкер Ineos Interpid з 27 тисячами кубометрів етану доставлений на нафтохімічне підприємство Ineos – Rafnes в Норвегії.

«Вперше етан, видобутий зі сланцевого родовища США, експортується зі США і вперше він надходить до Європи», – зазначає Ineos.

Ineos за 5 років інвестувала 2 млрд доларів в проект поставки сланцевого газу з США в Європу, що включає будівництво і довгостроковий чартер 8 газовозів, з’єднання газопроводу довжиною 300 миль зі сланцевого родовища Marcellus до терміналу в Філадельфії і будівництво сховищ.

Відповідно, в Європі компанія побудувала два сховища для етану на підприємстві Rafnes в Норвегії і Grangemouth в Шотландії, де він буде використовуватися як паливо і сировина.

Ineos уклала з Range Resources і Consol Energy 15-річну угоду на поставку етану.

Виручка і котирування акцій обох американських компаній знизилися в останні роки на тлі падіння цін на енергоресурси. Тому вони стали намагатися знайти нових покупців на узбережжі Мексиканської затоки, в Канаді і в інших країнах.

«Безсумнівно, нові ринки кінцевих споживачів для наших продуктів за межами Аппалачського басейну життєво важливі для зростання галузі», – сказав представник Consol Energy Браян Айєлло.

Угода c Ineos «стала неймовірно креативним рішенням того, що у свій час здавалося серйозною проблемою, – що робити з нашим етаном», підкреслює Джефф Вентура, гендиректор і голова ради директорів Range Resources.

Ineos планує використовувати етан на своєму нафтохімічному заводі в Норвегії. До 2020 року вона має намір здійснювати близько восьми поставок з США в місяць, щоб забезпечувати етаном свої нафтохімічні заводи і НПЗ в Європі і завод з виробництва етилену компаній Royal Dutch Shell і Exxon Mobil в Шотландії.

Уряди деяких європейських країн давно сподівалися скористатися результатами сланцевого буму в США, щоб знизити залежність від газу з Росії, яка забезпечує приблизно третину поставок в регіон.

Імпортований Ineos етан не стане заміною російському газу (в основному, це метан), але допоможе знизити ціни на європейському ринку, вважає Карен Сунді, партнер норвезької консалтингової компанії Sund Energy.