Сьогодні часто можна зустріти людину, яка бореться з корупцією. Але мало хто йде далі, ніж просто гучні заяви та гасла. Нині багато сфер нашої діяльності тим чи іншим шляхом потребують втручання й очищення. Як ніхто інший про це знає Голова ГО «Депутатський контроль» Вадим Руденко. Це особистість, яка має активну громадську позицію, системно бореться з корупцією та намагається достукатися до правди.

Доброго дня. Так, ви влучно зауважили, наше Об’єднання справді хоче достукатися до всіх небайдужих. Уже ось півтора року ми ведемо постійний системний контроль за роботою виконавчої влади. За допомогою громадських активістів ми знаходимо факти корупції й робимо все можливе для того, щоб чиновники несли відповідальність. Також виконуємо системну законотворчу роботу, направлену на знищення точок корупції як таких.

В Україні кілька десятків схожих організацій, чим Ваша унікальна?

«Депутатський контроль» було символічно засновано 9 грудня 2014р. — у Міжнародний день боротьби з корупцією, оскільки основна наша мета – попередження, виявлення та викорінення корупції з різних сфер людської діяльності.

Унікальність Міжфракційного об’єднання в тому, що до складу входять 32 народні депутати України, представники демократичної коаліції та позафракційні, які представляють різні Комітети ВР України. А отже, спектр нашої діяльності досить широкий. Ми спрямовуємо сили на всі можливі галузі, які потребують очищення.

Додам також, що «Депутатський контроль» — організація, яка вирішує проблемні питання не шляхом конфлікту, а за допомогою букви закону.

Нещодавно в інформаційному агентстві УНІАН «Депутатський контроль» провів конференцію і зачепив досить гостру тему.

Так, зараз однією з найважливіших та найбільш пріоритетних стоїть проблема дитячого здоров’я. Добудова нового сучасного корпусу лікарні «Охматдит» — стратегічний крок, адже він цього залежить життя багатьох маленьких українців.

Усі знають, що спорудження медкомплексу розпочалося ще за часів правління Януковича, але й до сьогоднішнього моменту не завершилося. Усі знають, але чомусь мовчать. До того ж протягом усього часу навколо цього об’єкту з’явилося багато груп, які намагаються на ньому нажитися. У нашому розумінні – це повністю несумісні речі з мораллю.

Хіба корупціонера мораль може зупинити, тим паче, коли він знає, що буде непокараний?

На жаль, корупція в Україні присутня всюди і на превеликий жаль, її проявів досить багато. На мій погляд, є ті сфери, де навіть найбільш затятий корупціонер має сам сказати собі «STOP!» У моєму розумінні це стосується особливо здоров’я дітей.

Саме тому з початку цього року «Депконтроль» активно включився до процесу будівництва лікарні. Ми бачимо на сьогодні певні корупційні групи, які намагаються взяти під свій контроль сам об’єкт і його фінансові потоки, що сягає не одну сотню мільйонів гривень. Вони ні в чому не зацікавлені, не бояться затягування термінів та зриву будівництва в цілому. Вони лише в рази збільшують кошторис і показують документи нібито на виконані роботи. Так далі тривати не може.

Як Ваше об’єднання збирається з цим боротися, у вас є стратегія?

Перш за все ми відкрито заявляємо про цю проблему, звертаємо увагу громадськості, представників влади, контролюючих органів та МОЗ України. Ми хочемо відкрити очі на цю проблему та вимагаємо негайних рішучих дій.

Я наголошу на тому, що кожне правопорушення буде знайдено й винних притягнуть до відповідальності. Я впевнений, що результати можна буде побачити вже найближчим часом.

Ми взяли на себе відповідальність й зобов’язання простежити за добудовою НДСЛ «Охматдит», аби не допустити, щоб будівництво нової лікарні перетворилось на черговий довгобуд, а кошти, що виділяються з державного бюджету не були направлені до гаманців «медичної мафії». Адже ця лікарня надасть унікальну можливість онкохворим дітям отримувати якісну допомогу на Батьківщині.

Чи не здається Вам, що чиновникам вигідний такий розвиток подій, чомусь до сьогодні ніхто не говорив відкрито про ці проблеми?

Звісно, вигідно. Тому ми перші гучно заявляємо про наявні корупційні факти. Нова дитяча лікарня «Охматдит» — не повинна бути розмінною монетою. Зараз варто зупинити політичні ігри та сконцентрувати всі сили на добудову надважливого корпусу лікарні. Державна програма онкології недофінансується. Якщо цю проблему негайно не вирішити, то більше, ніж тисяча дітей залишаться приреченими.

Наскільки мені відомо, онкохворим українським дітям іноді випадає шанс поїхати на лікування за кордон. Після введення в експлуатацію лікарні в «Охматдиті», які умови й послуги зможуть отримувати маленькі пацієнти?

Для нашої держави функціонування такої лікарні стане проривом у медицині. Адже у новому медкомплексі почне працювати перше в державі відділення дитячої променевої терапії. Україна зможе користуватися Європейським реєстром донорів кісткового мозку. Це – необхідна умова для проведення трансплантації кісткового мозку від нерідного донора. До того ж близько 1000 медичних працівників отримають робочі місця.

Цей комплекс надзвичайно потрібний для українців. Тому відкриття сучасно обладнаного корпусу «Охматдит» – принципова справа для нашого об’єднання, і ми зробимо усе від нас залежне, аби українські діти мали шанс на порятунок та повноцінне життя.

Що ж, сподіваємося на відкритість та прозорість цього процесу. Як кажуть, вудка закинута, залишається чекати на результат. Українці гідні того, аби отримувати якісні послуги на Батьківщині та відчувати себе захищеними.