Валерій Кур: Аваков квотний популіст

799

Засідання спільної колегії МВС та Мін’юсту України прокоментував полковник МВС Валерій Кур.

«До грузинів у мене претензій немає. Вони є технічними виконавцями того, що у нас вийшло. Щодо наших реформаторів, то це лише політична групка, яка забігла до такої силової структури як МВС. Вони проводять псевдореформи, займаються політиканством. Це грузини зробили 10% від того, що потрібно зробити. Сьогоднішні політики МВС знищують решту 90%, навіть віру в саму реформу руйнують. Нам готується страшна бомба», — вважає Валерій Кур.

Сьогодні Арсен Аваков, Міністр внутрішніх справ, повідомив, що він зробив свою структуру аполітичною, децентралізованою, дерегульованою, демілітаризованою, також поділився частиною своїх повноважень з іншими представниками системи.

Але Валерій Кур вважає, що все відбувається навпаки:

«Керівник МВС політизував свою структуру, перетворивши її на інструмент. Керівництво Міністерства  деморалізувало структуру зсередини, бо працювати лишились лише ті, хто підтримував Майдан, решта всі були викинуті».

Також полковник Валерій Кур назвав «три причини занепаду МВС»:

Непрофесіоналізм. Весь час видно профанації і шоу. Вони весь час роблять заяви, красуються,

Сьогодні орган МВС використовується у власних цілях маленької групи політиків. Це тепер як зброя, бо всі розуміють «ви мене не звільните, бо буде криза, не дадуть траншів». Така собі  група політиків, які забігли по квотному принципу на мить.

Теперішнім керівникам доведеться відповідати, бо є склад кримінального злочину.

«Ми країна, яка десятиліттями руйнувалася структурою МВС. Хто може повірити в те, що люди які прийшли зараз виконувати технічні і представницькі функції (поліція), зможуть ще щось змінити.  Хоча я оптиміст. І кожен день, навіть з кризою – це просування вперед. Ми перейдемо в Європу, можливо пізніше, але перейдемо», — розповів Валерій Кур.