Валютного траншу не буде, поки не піде Яценюк

258

Вікторія Нуланд і втому числі МВФ повідомили, що фінансової допомоги Україна не дочекається, до стабілізації політичної ситуації в Україні.

«Насправді це чергове попередження щодо стабілізації ситуації в Парламенті. Я всім наводжу приклад про Ірландію, яка три року тому відмовилася від кредитів МВФ та Європейського союзу. У них відбулося зростання ВВП на 7,8%, що є найвищими показником швидкості росту економіки. Їхній прем’єр-міністр так і не спромігся створити коаліцію, тому зараз будуть перевибори. Можемо запросити цього прем’єр-міністра з Ірландії, щоб він у нас показав такі результати», — розповів народний України VI скликання Василь Горбаль.

Експерт зазначив, що у планах Яценюка було отримати наступний валютний транш, а потім вже піти з посади. Також він провів паралель з ситуацією голови Нацбанку Валерії Гонтаревої, яка теж мала піти з своєї посади, коли Україні нададуть валютний транш. Хоча кредит було надано, вона з посади не пішла.

«Гонтарева – це також потенційна кандидатура на пост прем’єр-міністра, бо у неї високий рейтинг довіри Президента. Інша справа, чи зможу назбирати для її ухвалення голосів у Парламенті», — наголосив Василь Горбаль.

Народний депутат також зазначив, що на цьому пленарному тижні ніяких кадрових рішень не буде, а вже звільнення прем’єра і компанії варто очікувати в квітні.