Вчені пояснили, чому здорово бути «жайворонками»

299

Фітнес-трекери довели, що «ранні пташки» зазвичай краще харчуються.

Про це свідчить аналіз даних з більш ніж 850 тисяч фітнес-трекерів Jawbone UP з усього світу, який публікує The Huffington Post.

Дослідження виявило, що користувачі, які щоночі лягають спати раніше 11 години та приблизно в один час, реєструють споживання поживної їжі та меншої кількості калорій.

«Сови», які лягають спати у період з 11 години вечора до 3 години ранку, як правило, споживають більше кофеїну, алкоголю, рафінованого цукру, перероблених вуглеводів, обробленого м’яса і насичених жирів, ніж «жайворонки».

«Якщо ви лягатимете спати на годину раніше і робитимете це послідовно протягом року, то теоретично це допоможе вам втратити 4-5 фунтів без будь-яких інших змін у вашій діяльності», – зазначає лікар Крістін Ашбахер.

Видання зазначає, що взаємозв’язок між кількістю годин сну і вибором здорової їжі вже добре досліджений.

У минулому році The American Journal of Clinical Nutrition публікував дані вчених, що люди, які сплять більше, як правило, їдять менше насичених жирів, ніж їх однолітки, які не відпочивають достатньо.

Також у 2015 році дослідники Університету Каліфорнії у Берклі виявили, що підлітки, які лягають спати пізно, швидше за все наберуть зайву вагу протягом п’яти років.

Лікар Ашбахер, яка сама є «совою», рекомендує тим, хто лягає спати пізно, уникати перекусів безпосередньо перед сном та поступово привчити себе лягати раніше, оскільки поганий сон змінює секрецію гормонів – лептину та греліну – які змушують людину відчувати себе голодним.