Велика платіжна система подала позов проти НБУ

1026

Міжнародна платіжна система TYME подала позов до Національного банку щодо визнання незаконним рішення від 14 червня «Про скасування реєстрації міжнародної платіжної системи TYME».

Про це повідомляє Finclub.

У позовних вимогах компанія вимагає зобов’язати суд відновити дії всіх ліцензій, які були відкликані регулятором, а також реєстрацію платіжної системи і всіх її учасників.

«За твердженнями керівництва НБУ дані рішення були прийняті на підставі отриманих від СБУ безперечних доказів про порушення платіжною системою TYME вимог регулятора, внаслідок яких виникли ризики національної безпеки України», – зазначають в компанії.

Повідомляється, що TYME неодноразово запитувала дані документи для ознайомлення, в тому числі через адвокатські запити. В отриманих відповідях від НБУ і СБУ документів надано не було.

«Компанія вважає, що дії СБУ і дії НБУ, в особі Якова Смолія, не лежать в правій площині і носять злочинний характер», – стверджують в TYME.

У 2015 році СБУ вже направляло запит в НБУ з набагато більш серйозними звинуваченнями TYME, тоді НБУ протягом місяця проводив позапланову перевірку МПС TYME, звинувачення СБУ не підтвердилися.

Компанія TYME була єдиною міжнародною небанківською платіжною системою в Україні та до моменту її закриття була лідером на ринку платіжних систем України за підсумками 2017 року і першого півріччя 2018 року. На початку 2018 року МПС TYME був привласнений статус соціально-важливої платіжної системи України, разом з «Укрпоштою».

«Національний банк прийняв непрозоре і протизаконне рішення – цю позицію компанія TYME має намір захистити в суді і притягнути НБУ до відповідальності», ­– заявили в компанії.