Вибори президента за 2,3 мільярда: експерт вважає закладену суму невиправдано високою

490

*Read this text in English*

Закладена у державному бюджеті на 2019 рік сума в 2,35 млрд гривень на президентські вибори є невиправдано високою, оскільки ніякої модернізації системи голосування Центральної виборчої комісії не передбачається.

Таку думку в коментарі ГолосUA висловив політичний експерт Валентин Гайдай.

«Вважаю, що сума в 2,35 мільярда гривень, закладена в бюджеті на 2019 рік на президентські вибори невиправдано висока. Гривня девальвувала, послуги і ціни зросли, це зрозуміло. Але 2,35 мільярда гривень це дуже багато», – заявив експерт.

Адже, зауважив Гайдай, ані електронного голосування, ані електронного підрахунку голосів не буде введено. Будуть ті ж самі старі технології, коли з дільничних виборчих комісій роздаються результати в окружні або територіальні виборчкоми, а вже із них до ЦВК. Тобто, констатував політолог, ланцюжок не змінюється.

«Зрозуміло, що можна проіндексувати зарплати членам і ЦВК, і окружних, і дільничних виборчих комісій і так далі. Але це все одно ніяк не 2,35 мільярда гривень. У нас не вперше розписуються якісь нереальні суми, а потім ті чи інші компетентні антикорупційні органи в ході перевірок виявляють, що там просто якісь нереальні витрати були. Тому ще раз повторюю: а чи немає тут корупційної складової», – додав Гайдай.