Відкрите звернення до Авакова щодо Фінансово-будівельної піраміди ЖК «Шевченківський квартал»

605

Міністру внутрішніх справ України Авакову А.Б.

Шановний Арсене Борисовичу!

У м. Києві триває активне впровадження фінансово-будівельних пірамід, жертвами яких продовжують ставати тисячі громадян України.

Шахрайська схема передбачає, як правило, самовільне захоплення забудовником земельних ділянок, початок будівельних робіт, масовану рекламу. Після розпродажу «віртуальної нерухомості», забудовник припиняє будівництво та за допомогою спеціально навчених людей (фіктивних інвесторів) та, вірогідно, за посібництва Київської влади перекладає добудову об’єктів на добросовісних інвесторів. Після виходу забудовника «з гри» жертви шахрайських схем дізнаються, що дозвільні документи на будівництво або підроблені, або взагалі відсутні, через що об’єкт не може бути введений в експлуатацію. Зі свого боку забудовник продовжує впровадження злочинних механізмів на інших алогічних об’єктах столиці.

У 2017 р. жертвами подібних схем стали чергові 1,5 тис. киян: наразі забудовник Житлового комплексу «Шевченківський квартал» за допомогою невеликої групи спеціально навчених людей (15-20 осіб) намагається шляхом відпрацьованих шахрайських схем перекласти добудову об’єкту на добросовісних інвесторів – учасників АТО, вимушених переселенців, інвалідів, педагогів, українських воїнів котрі сьогодні на передовій боронять незалежність України.

Особою, яка публічно називає себе забудовником, є колишній топ-менеджер компанії «Укогруп» та діловий партнер шахрая Анатолія Войцеховського (можливо, переховується від органів правосуддя України) – Репа Олег Миколайович.

Зволікання влади із вирішенням проблем ЖК «Шевченківський квартал» призводить до того, що люди можуть втратити віру у правову державу – у середовищі доведених Забудовником до відчаю інвесторів обговорюються варіанти вчинення самоправства. Викликає тривогу той факт, що до дій, які межують із законом, готові вдатися порядні законослухняні люди, яких Забудовник поставив на межу виживання, заволодівши у шахрайський спосіб сімейними бюджетами та не виконавши умов договорів. Наша ініціативна група робить все, щоб цьому запобігти.

Обговорюються варіанти блокування роботи об’єктів, які межують із «недобудом» ЖК «Шевченківський Квартал»: залізниці, Посольства США в Україні. Лунають заклики про вчинення хуліганських дій шляхом пошкодження майна Відділу продажу ЖК «Шевченківський квартал», який вводячи в оману киян продовжує реалізовувати «віртуальну нерухомість». Окремі інвестори готові вчинити самоправство над особою Забудовника.

Намагаючись захистити свої законні права та інтереси, низка інвесторів ЖК «Шевченківський квартал» ініціювали порушення кримінальних проваджень у відношенні осіб, які причетні до шахрайських схем, пов’язаних із вказаним об’єктом. Матеріали цих проваджень знаходяться у Шевченківському Управлінні Національної поліції України.

Нас дуже турбує той факт, що люди із оточення О. Репи поширюють інформацію, що інвестори, які ініціювали кримінальні провадження та готові давати свідчення, зробили велику помилку, оскільки:

  • у Забудовника «все схвачено і він купить у правоохоронців потрібне рішення»;
  • у Забудовника є «свої люди» у всіх правоохоронних органах, що дасть йому можливість незаконно впливати на хід розслідування;
  • з інвесторами, які ініціювали кримінальні провадження та готові давати свідчення, забудовник розірве договори або реалізує куплені ними квартири «по другому колу».

Враховуючи викладене, просимо Вас:

  1. взяти під особистий контроль розслідування кримінальних проваджень у відношенні Забудовника ЖК «Шевченківський квартал» та осіб, які причетні до впровадження шахрайських будівельних схем, пов’язаних із цим об’єктом;
  2. вжити максимальних заходів для встановлення всіх осіб, причетних до впровадження шахрайських схем, пов’язаних із ЖК «Шевченківський квартал» та не допустити їх ухилення від суду та слідства.

Група інвесторів ЖК «Шевченківський квартал»